Diyabetik Ayak Sağlığı

Diyabet tedavisinin bir parçası olan TDO Therapy ayakkabıları diyabetik ayağın hikayesi esas alınarak yapılmış ayakkabılardır. Diyabetik ayak, diyabet hastalarının birçoğunun ayağında zamanla ortaya çıkan bir durumdur. Majör komplikasyonu neuropathy-ayak sinirlerindeki bozulma ayaklarda his kaybıyla kendini gösterir. Bu rahatsızlığın ilerleyen safhalarında kan şekeri damarları daraltır ve kılcal damarları tıkar. Bu durum ayakta oluşacak yaraların iyileşmesini zorlaştırır. Hastanın ayak bakımını ihmal etmesi kangren oluşumuna neden olur. Sonuç ayağın kesilmesine (amputasyon) kadar gider..

TDO Therapy, koruyucu ve rehabilite eden özellikleri sayesinde "Diyabetik Ayakkabı" diye adlandırılır.

TDO Therapy-Diyabetik ayakkabının amacı diyabetik ayakta oluşabilecek semptomların oluşmasını önlemek, diyabetik ayağın ömrünü uzatmak, birçok ortopedik ayak sorunlarının gelişimini engellemek, yorgun ve ağrılı ayaklara TERAPİ uygulamaktır.

Diyabetik nöropati

Diyabetik ciltte lezyon.

Diyabetik ayakta nasır

Diyabetik ayak yaraları

Diyabetik dolaşım bozuklukları

Diyabetik şarko ayak sendromu

Diyabetik ayakta morton’s neuroma

Diyabetik ayakta ayak ısı bozuklukları

Diyabetik ayakta tırnak batması ve bozuklukları

Bizimle İletişime Geçin

Hazır ve kişiye özel yapılan TDO Therapy ayakkabı ve tabanlıkları sayesinde rahat ediyor olacaksınız. TDO Therapy, koruyucu ve rehabilite eden özellikleri sayesinde diyabetik ayakkabı diye adlandırılır.

Rasimpaşa Mah. Nakil Sok. No:21/1 Kadıköy-İstanbul-Türkiye
+90 (216) 348 73 03 / +90 (216) 347 73 03 info@tdotherapy.com.tr